5 بازی آنلاین برای تقویت حافظه

5 بازی آنلاین برای تقویت حافظه

در طول سالهای متوالی گام های زیادی توسط دانشمندان ، پزشکان و روانشناسان در جهت بهبود عملکرد مغز برداشته شده است و هر روز شاهد متدهای جدیدی هستیم . یکی از همین روشهای جدید استفاده از بازیهای ویدئویی و آنلاین می باشد . این موضوع ثابت شده است که بازی می تواند عملکرد مغز را بهبود ببخشد و توانایی کاربر را در جهت مهارت های شناختی ، سطح تمرکز و حافظه بصری افزایش بدهد .

شاید در همین ابتدا این سوال پیش بیاید که واقعا بازی می تواند عملکرد مغز را بهبود ببخشد ؟ پاسخ بله می باشد . در صورت انتخاب یک بازی درست که برای انجام مراحل آن نیاز به تمرکز و فکر بیشتر داشته باشید مثل حل کردن جدول و سودوکو ، همین مهم می تواند کارایی مغز را افزایش داده و در بلند مدت باعث بیشتر شدن تمرکز شما شود . 

 

آموزش مرتبط : بهترین بازیهای مخفی در گوگل

 

 1. وب سایت و اپ Lumosity

Lumosity اپلیکیشن فوق العاده در زمینه ی بهبود و پرورش ذهن و فکر از Lumos Labs برای دستگاه های اندرویدی است که ان را می توان محبوب ترین، بهترین و کامل ترین برنامه تقویت حافظه معرفی کرد! Lumosity اسم یکی از برترین موسسه‌ های تحقیقاتی است که در زمینه ی یافتن راهکارها به منظور افزایش سطح هوش، ذکاوت و بهبود حافظه ی افراد فعالیت می کند! این موسسه توسط شخصی به نام دکتر مایکل اسکنلون، فارغ التحصیل رشته ی عصب شناسی در مقطع دکتری از دانشگاه استنفورد آمریکا که سال ها در زمینه پرورش ذهن و فکر افراد تحقیقات جامعی نموده، تاسیس شده است!

 5 بازی آنلاین برای تقویت حافظه 1

 

چند سال پیش که گجت‌های هوشمند چنین فراگیر نشده بودند، این موسسه با راه‌اندازی وبسایت خود سعی کرد خدمات خود را در قالب بازی هایی جذاب به مخاطبان ارائه دهد تا همه افراد بتوانند ذهن خود را روز به روز از نظر عملکرد تقویت نمایند! حال با حضور گسترده ی ابزارهای هوشمند، اپلیکیشن Lumosity نیز روانه ی بازار شده است که دقیقا کاری را انجام می دهد که در وب سایت اصلی این برنامه قابل پیگیری است.

این اپلیکیشن شامل چندین بازی مختلف فکری است که طبق ادعای موسسه ی سازنده ی آن چنان چه هر فردی چند دقیقه از روز را به انجام یکی از آن ها بپردازد، خواهد توانست باهوش‌تر، زیرک تر و از نظر فکری شاخص تر از دیگران شود! بازی‌ها نیز به صورت طبقه بندی شده عرضه می شوند یعنی از سطوح پایه و ابتدایی آغاز و به سطوح پیشرفته و پیچیده‌تر ختم می‌گردد!

 

2. حل شطرنج یا جدول کلمات متقاطع 

جدول به شما کمک میکند با استفاده از اطلاعات عمومی که دارید در یک مسابقه تک نفره پیروز شوید . خوب چه فایده ای دارد انجام اینکار ؟ جدول کلمات متقاطع باعث می شود اطلاعات عمومی خودتان را محک زده و دائم در حال فکر کردن برای حل یک سوال باشید . همین امر باعث تقویت حافظه و افزایش هوش می شود . زیرا کمتر کاربری وجود دارد که تمام سوالات یک جدول را بداند و بدون هیچ فکری همه را به سادگی حل کند. در صورتیکه به زبان انگلیسی تسلط دارید وب سایت AARP’s گزینه خوبی می باشد . در غیر اینصورت می توانید از نرم افزار فارسی مایکروسافت استفاده کنید . لینک دانلود 

 5 بازی آنلاین برای تقویت حافظه 2

 

3. بازی در وب سایت memozor 

memozor توسط کارشناسان پزشکی جهت جلوگیری از آلزایمر طراحی شده است . memozor مجموعه ای از بازی های آنلاین است که برای گروه سنی کودکان ، بزرگسالان و سالمندان طراحی شده است . تمام بازیهای این وب سایت به صورت رایگان و قابلیت اجرا در تمام سیستم ها را دارد .

 5 بازی آنلاین برای تقویت حافظه 3

 

4. سودوکو Sudoku

سودوکو (Sudoku) نامی آشنا برای دوستداران سرگرمی و علاقه مندان به معماهای منطقی است. شاید گزاف نباشد که بگوییم سودوکو معروفترین و در عین حال در دسترس ترین سرگرمی منطقی در جهان است.
جدول سودوکو دارای انواع و اقسام بیشماری است اما نوع متداول سودوکو که به نام سودوکوی معمولی، استاندارد یا کلاسیک (Classic Sudoku) معروف است، مربعی 81 خانه ای است که شامل 9 سطر و 9 ستون است. علاوه بر آن، این مربع بزرگ 81 خانه ای خود به 9 مربع کوچکتر 3×3 تقسیم شده است. خطوط پررنگی که دور این مربع های 3×3 کشیده می شود، آنها را در جدول متمایز می کند.

اگر علاقه مند هستید بازی را به صورت آنلاین انجام بدهید از این لینک websudoku استفاده کنید . 

 5 بازی آنلاین برای تقویت حافظه 4

 

5. وب سایت Mind games
Mind games ترکیبی از بازیهای فکری می باشد که به صورت رایگان می توانید هر کدام را بازی کنید . در وب سایت Mind games بازیها در دسته بندی حافظه ، ریاضی ، پازل ، جدول و سودوکو تقسیم شده اند که با توجه به علاقه مندی که دارید می توانید یکی از این بخش بندی را انتخاب کرده و از آن استفاده کنید .

 5 بازی آنلاین برای تقویت حافظه 5

 

لطفا نظر خودتان را برای ما ارسال کنید تا نقاط قوت و ضعف مطالب مشخص شده و در جهت بهبود کیفیت محتوای سایت بتوانیم قدم موثر تری برداریم .


نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

عضو شو خوب نبود بیا بیرون !!!