تقریبا بیشتر کاربرانی که دائم از کامپیوتر استفاده می کنند پیغام bootmgr is missing را دیده اند . سیستم مدیریت بوت در ویندوز که مخفف آن BOOTMGR است، نرم افزاری ساده بوده که روند بوت در سیستم را ذخیره و ثبت می کند و با اجرای آن بخش های خاصی از سیستم فعال می شوند . بدلیل دستکاری رجیستری ، ویروسی شدن ویندوز ، حذف فایل های سیستمی ممکن است ویندوز لود نشود . در ادامه روش حل این ارور را توضیح میدهم .

شاید این سوال برای شما پیش بیاید که مگر می شود از کامپیوتری که روشن نمی شود یا خراب هست هم اطلاعات را بازیابی کرد ؟ بله این امکان وجود دارد . تا زمانیکه هارد دیسک به طور کامل خراب نشده باشد از طریق روشهای متفاوتی می توان اطلاعات را ریکاوری کرد . با من همراه باشید . 

مهمترین قطعه در کامپیوتر هارد دیسک می باشد . تنها قطعه سخت افزاری که اگر به صورت صد در صد خراب شود ممکن است مشکلات زیادی را برای کاربر بوجود بیاورد . تمام اطلاعات و فایل های مهم روی این قطعه ذخیره و نگهداری می شود . البته برای یک گیمر مهمترین قطعه شاید کارت گرافیک باشد ولی برای کاربران معمولی حتما هارد درایو می باشد . چطور می توانیم قبل از خراب شدن سرعت خواندن و نوشتن و سلامت فیزیکی هارد را تست کنیم ؟ با من همراه باشید تا روش انجام اینکار آموزش داده شود .

آموزش محافظت از کامپیوتر با استفاده از رمز بایوس چند روز قبل در بخش آموزش فعال شد و در این مقاله توضیح داده ام که چگونه روی کامپیوتر رمز بایوس را فعال کنید اما بر روی نوت بوک کمی روش متفاوت است . در این مقاله میخواهم گذاشتن رمز عبور روی بایوس نوت بوک را آموزش بدهم .  

اگر اطلاعات مهمی روی کامپیوتر دارید حتما بوت کامپیوتر را غیر فعال کنید . انجام اینکار چه سودی دارد ؟ اگر قبل از ورود به سیستم عامل رمز عبور گذاشته باشید کاربر حرفه ای می تواند از طریق سی دی راه انداز و فلش مموری بوتیبل که ویندوز لایو یا لینوکس روی آن باشد وارد محیط ویندوز شده و به اطلاعات شما دسترسی داشته باشد . اما اگر بوت ویندوز غیر فعال شود اینکار امکان پذیر نمی باشد . 

قرار دادن رمز عبور و محافظت از کامپیوتر بسیار ضروری می باشد . خیلی از کاربران روی سیستم اطلاعات مهمی دارند که دوست ندارند هیچ فردی به غیر از خودشان به آن دسترسی داشته باشد . بر روی کامپیوتر شما می توانید 3 مرحله رمز عبور قرار بدهید . اول رمز عبور روی بایوس ، دوم روی سیستم عامل و سوم هم قرار دادن رمز عبور روی پارتیشن یا پوشه اسناد . در ادامه روش گذاشتن رمز روی بایوس کامپیوتر را آموزش میدهم . 

مجوز استفاده از قالب مجله خبری ارمغان براي اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید