روز قبل مطلبی با عنوان "جستجوی تخصصی عکس ، موزیک ، ویدئو و اسناد در ویندوز " در سایت فعال شد که مرتبط با این مقاله آموزشی می باشد و می توانید از آن استفاده کنید . 
تا به حال شده یک تصویر یا فایل را در پوشه های مختلف ذخیره کرده باشید و بعد از چند روز که به سراغ آن میروید محل دقیق آن فراموشتان شده باشد ؟ نگران نباشید ، به راحتی با استفاده از دستورات CMD که در ادامه معرفی میکنم می توانید تمام اطلاعات دلخواهتان را در کمتر از چند دقیقه پیدا کنید . 

رایج ترین روش جستجو در پنجره ویندوز اکسپلورر تایپ یک کلمه می باشد که نتایج به صورت لیست برای کاربر نمایش داده می شود . نوار جستجوی ویندوز اکسپلورر بسیار قدرتمند تر از آن است که شما فکر می کنید . شما به راحتی می توانید با استفاده از دستورات Syntax Query Advanced که بسیار ساده می باشد خیلی سریعتر از قبل به نتیجه دلخواهتان برسید . در ادامه برخی از فیلترهای جستجو که به شما کمک می کند چند برابر زودتر به نتیجه برسید را معرفی و برای هرکدام یک مثال میزنم .

بعضی مواقع بعد از اتصال یک دستگاه صوتی به کامپیوتر ، ممکن است ویندوز یک خروجی صدا را اشتباها با دستگاه دیگر به صورت نرم افزاری جابجا و تداخل ایجاد شود . به عنوان مثال وقتی هدفون را به خروجی صدا وصل می کنید از گوشیها هیچ صدایی پخش نمی شود ولی تنظیمات ویندوز هیچ پیغامی را نمایش نداده و همه چیز به ظاهر درست است . یا بعد از نصب یک سخت افزار یا نرم افزار خاص مشاهده می کنید صدای ویندوز قطع می شود . در این مواقع چکاری باید انجام بدهیم ؟

اگر شما هم جز آن دسته افرادی هستید که تمایل دارید اپلیکیشن های تلفن همراه خود را بر روی کامپیوتر مدیریت کنید مقاله ی امروز را از دست ندهید.
امروز تعدادی از بهترین شبیه سازهای اندروید برای ویندوز را به شما معرفی خواهم کرد.با من همراه باشید:

به نظر شما بهترین آنتی ویروس برای ویندوز کدام است ؟ آیا آنتی ویروس پیش فرض خود ویندوز 10 به تنهایی می تواند در مقابل ویروسی شدن سیستم عامل همچنین بدافزارها مقاومت کند ؟ این تفکر در بین کاربران کامپیوتر وجود دارد که همیشه باید از یک آنتی ویروس مجزا برای حفاظت از اطلاعات کامپیوتر استفاده کرد و نرم افزار Windows Defender نمی تواند به تنهایی حفاظ خوبی در مقابل ویروس و بدافزارها باشد . در ادامه به این سوال پاسخ میدهم . 

معمولا شرکت هایی که کاربران آن از طریق شبکه به هم متصل هستند از map drive استفاده می کنند . map drive این امکان را در اختیار کاربران همچنین مدیر شبکه قرار میدهد که یک درایو با فایل و برنامه های مختلف که نیاز همه کاربران است را در My Computer جهت استفاده تمام User ها به اشتراک بگذارد . با انجام اینکار دیگر نیازی نیست یک برنامه کاربردی را همه دانلود کنند یا فایلی به صورت مجزا برای همه ارسال شود . کافیست وارد پوشه ساخته شده شوید و از تمام اطلاعات موجود استفاده کنید .