ویندوز 10 این قابلیت را دارد که درایور های شمارو به صورت خودکار آپدیت کند که این قابلیت همیشه هم خوب نیست ، زیرا درایوری که از طریق آپدیت خودکار نصب می شود در اکثر مواقع با درایور اصلی سازگاری کامل ندارد و کارایی سخت افزار مورد نظر را پایین می آورد، راه حل چیست؟ غیر فعال کردن آپدیت خودکار درایورها ، با من همراه باشید .

هارد دیسک ها با 2 فرمت GPT و MBR دسته بندی می شوند. برای پارتیشن بندی به سبک GPT، مادربرد دستگاه باید از UEFI پشتیبانی کند. UEFI مدل توسعه یافته ای از EFI است که برای اولین بار توسط شرکت Intel به عنوان واسطی بین Firmware (مانند BIOS) و سیستم عامل برای کامپیوتر های با معماری IA طراحی و پیاده سازی شد.

بعضی از سیستم ها که دارای چند حساب کاربری می باشند بعد از حذف یک اکانت ، تصویر قبلی یوزر در بین تصاویر نمایش داده می شود . با حذف حساب کاربری به صورت پیش فرض عکس آپلود شده حذف نمی شود و باید به صورت دستی آن را پاک کنید .  

معمولا تمام تلفن های همراه ، تبلت و کامپیوترهای رومیزی دارای بلوتوث هست و به راحتی می توانید از طریق این تکنولوژی اطلاعات را جابجا کنید . فعال کردن بلوتوث در تلفن همراه و تبلت زیاد کار مشکلی نیست کافیست روی آیکون آن تب کنید اما در ویندوز 10 نیاز به کمی تنظیم دارد که در ادامه توضیح میدهم .  

هنگام نصب و ارتقای ویندوز 2 پارتیشن با عنوان های Recovery Partition و System Reserved ساخته می شود . اولی برای تعمیر سیستم عامل و برگشت به نقطه بازیابی مورد استفاده قرار می گیرد و دومی برای تنظیمات بوت سیستم . یکی از کاربران سوال کرده بودند امکان حذف این دو پارتیشن وجود دارد یا خیر که در ادامه توضیح میدهم . 

دیسک بازیابی یا دیسک تعمیر ویندوز این امکان را در اختیار کاربر قرار میدهد تا در زمانیکه سیستم عامل ویندوز سالم و بدون عیب هست یک دیسک بازیابی بسازید و در زمانیکه مشکلی برای ویندوز بوجود می آید بتوانید با استفاده از فلش مموری یا DVD مشکل را رفع کنید .

مجوز استفاده از قالب مجله خبری ارمغان براي اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید