آموزش مخفی کردن نوار وظیفه / Taskbar در ویندوز 10

آموزش مخفی کردن نوار وظیفه / Taskbar در ویندوز 10

Taskbar نوار باریک پایین صفحه دسکتاپ می باشد که تنظیمات و آیکون های اصلی برنامه در آن گنجانده شده است . این نوار از سه بخش منوی استارت ، آیکون برنامه ها و سمت راست صفحه بخش اعلان ها تشکیل شده است . بعضی از کاربران دوست دارند همیشه صفحه دسکتاپ خالی باشد و هیچ ابزاری روی آن وجود نداشته باشد . شما می توانید از طریق روش زیر نوار وظیفه را مخفی کنید تا وقتی ماوس روی قسمت پایینی دسکتاپ میرود نوار وظیفه به صورت اتوماتیک نمایش داده شود .  

 آموزش مخفی کردن نوار وظیفه / Taskbar در ویندوز 10

برای مخفی کردن نوار وظیفه در ویندوز 10 کافیست روی Taskbar کلیک راست کرده و گزینه Taskbar Settings را انتخاب کنید .  

 آموزش مخفی کردن نوار وظیفه 1

پنجره تنظیمات باز می شود .  با فعال کردن گزینه Automatically hide the taskbar in desktop mode نوار وظیفه به صورت اتوماتیک غیر فعال می شود و وقتی ماوس را روی نوار وظیفه ببرید فعال می شود . 
با فعال کردن گزینه Use small taskbar buttons می توانید اندازه آیکون های صفحه نمایش را کوچک کنید .  

 آموزش مخفی کردن نوار وظیفه 2

در ویندوز 7 و 8 هم باید روی نوار وظیفه کلیک راست کرده و گزینه Properties را انتخاب کنید . با فعال کردن چک باکس Auto-hide the taskbar نوار وظیفه مخفی می شود . 

 آموزش مخفی کردن نوار وظیفه 4

لطفا نظر خودتان را برای ما ارسال کنید تا نقاط قوت و ضعف مطالب مشخص شده و در جهت بهبود کیفیت محتوای سایت بتوانیم قدم موثر تری برداریم .


نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مجوز استفاده از قالب مجله خبری ارمغان براي اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید